Squid Game’in ünlü oyuncusu tacizci çıktı

Squid Game’de rol alan oyuncuya verilen ceza sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Oyuncu O Yeong-su’nun çıkarıldığı mahkemedeki yetkili bir ismin yaptığı açıklamaya göre, Suwon Bölge Mahkemesi’de görülen davada oyuncu O Yeong-su iki yıl ertelemeli sekiz ay hapis cezasına ve 40 saat cinsel şiddet tedavi programına katılmaya mahkum edildi.

O Yeong-su, mahkemeden ayrılırken gazetecilere karara itiraz etmeyi planladığını söyledi. O Yeong-su’nun temyize gitmek için yedi günü var, aksi takdirde karar onanacak.

Güney Kore’deki bir kadın hakları grubu olan Womenlink, kararı memnuniyetle karşıladı ve O Yeong-su’yu mağdurdan özür dilemeye çağırdı.

Grup, X’te yayınladığı bir yazıda “Sanık, geçmişte tiyatroda cinsel şiddet uygulayan ve cinsel şiddetlerini ‘iyilik’ ve ‘arkadaşlık’ olarak örtbas etmeye çalışan diğer suçlulara benziyor” dedi.

NELER YAŞANMIŞTI?

2017 yılında iki kez cinsel tacizle suçlanan 79 yaşındaki aktör suçlamaları reddetmişti.

Basında çıkan haberlere göre O Yeong-su hakkında 2022 yılında dava açılmış ve savcılar daha önce bir yıl hapis cezası istemişti.

O Yeong-su, 2022’de “Squid Game “deki rolüyle Altın Küre’de televizyonda en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazanarak bu ödülü alan ilk Güney Koreli olmuştu.

Cinsel taciz suçlamalarıyla ilgili tartışmalar nedeniyle O Yeong-su, Güney Kore’de yakında gösterime girecek bir filmden çekilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x